Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Zamilovaný Shakespeare NEUSKUTEČNÍ SE

divadelní představení
Datum: Úterý 23. března 2021 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ SE V AKTUÁLNÍM TERMÍNU NEUSKUTEČNÍ.

O DALŠÍM VÝVOJI VÁS BUDEME INFORMOVAT.

Pokladna je nyní z důvodu nemoci uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Zamilovaný Shakespeare • Tom Stoppard – Marc Norman – Lee Hall

Romantická komedie o tom, jak snadné je najít lásku i inspiraci k tvorbě a jak těžké je udržet si je

Pořadatel: VČD Pardubice

Fiktivní příběh vypráví o jednom z nejslavnějších dramatiků všech dob, Williamu Shakespearovi, kterému se nedaří psaní hry na objednávku. Nečekaná láska k Lady Viole vyvolá gejzír inspirace a navzdory všem překážkám i časové tísni vzniká nesmrtelné dílo Romeo a Julie. Viola je nejen půvabná, ale i kurážná – její nadšení pro divadlo ji přiměje ucházet se o roli Romea a zkoušet ji v mužském přestrojení, a to v době, kdy všechny ženské postavy hrávali výhradně muži. Láska Violy a Williama však netrvá dlouho, ji čeká domluvený sňatek s nemilovaným mužem a jeho další práce, psaní a hraní, nekonečný běh dní naplněný divadlem. A hned první ženskou hrdinku napíše inspirován svou milou a nazve ji jejím jménem.

Předlohou k divadelní hře Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love) byl Oscary ověnčený film natočený podle výtečného scénáře Toma Stopparda a Marca Normana. Děj je z větší části smyšlen, přesto je založen na osudech reálných dramatiků, herců i divadelních producentů, nechybí ani královna Alžběta I.

Překlad: Jitka Sloupová

Režie: Petr Novotný

Osoby a obsazení: Josef Láska, Jana Ondrušková j. h. (od sezóny 2019/20 není v angažmá VČD), Josef Pejchal, Petr Dohnal, Jindra Janoušková, Tomáš Lněnička, Jiří Kalužný, Zdeněk Rumpík a další 

Délka: 2 hodiny 40 minut

Prodej vstupenek: 

  • v pokladně Divadla Karla Pippicha, tel: 603 881 003,