Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Zlatá Pecka 2020

Datum: Neděle 8. listopadu 2020 v 16:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Neformální festival v Chrudimi založený pěvkyní Dagmar Peckovou se svého čtvrtého ročníku nevzdá. Milovníci hudby se dočkají na podzim, kdy festival propukne. Zlatá Pecka potrvá osm dní a nabídne deset hudebních, filmových a divadelních produkcí. Změny zaznamenají návštěvníci v termínu, ale také v dramaturgii. Letošním mottem bude „S hudbou kolem světa za 8 dní.“

Zlatá Pecka 2020 začne v sobotu 31. října 2020 vernisáží výstavy „Cesta kolem světa“, kterou pro festival připravila prestižní pražská galerie La Femme.

Po výtvarné předehře proběhne již tradiční nedělní slavnostní zahájení v chrudimském Kostele Nanebevzetí Panny Marie a večerní galakoncert, který najde své místo ve Fibichově sále v Chrudimi. Kromě Dagmar Peckové, Filharmonie Hradec Králové, Alžběty Poláčkové, Richarda Samka a dirigenta Jana Kučery festival přivítá mimo jiné zpěvačku Dashu, zástupce nastupující pěvecké elity Daniela Matouška, Marii Svobodovou i mladé talenty z řad hudebně mimořádně nadaných dětí.

Neděle 8. listopadu v 16 hodin • Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Dětská opera Praha – KOUZELNÝ DALEKOHLED

Atraktivní a divácky vděčné představení pro děti i dospělé v provedení Dětské opery Praha, špičkového souboru dětských a mladých sólistů studujících zpěv. Dětskou operu Praha založila v roce 1999 na základech své soukromé hudební školy úspěšná sólistka opery Národního divadla v Praze Jiřina Marková-Krystlíková. Soubor má v současnosti široký repertoár, částečně nastudovaný i v italštině a němčině. Dětská opera Praha účinkovala v Německu, Rakousku, Itálii, Japonsku, Francii. Soubor Dětské opery Praha vystoupil s velkým úspěchem na festivalech Pražské jaro a Smetanova Litomyšl, pravidelně vystupuje na Nové scéně Národního divadla.

Účinkují: David Maxa, Karolína Tichá, Jiřina Krystlíková-Marková, soubor Dětské opery Praha, Orchestr Dětské opery Praha, dirigent Anna Novotná Pešková.

Doprovodný program zůstává stejný. Interpretační kurzy Dagmar Peckové a loňský úspěšný projekt Festivalové pódium si zachovají svůj termín v posledním srpnovém týdnu.
 
Původní záměr věnovat festival světové pěvkyni Marii Callas odložili organizátoři na příští rok. Předprodej vstupenek na rok 2021 probíhá v návaznosti na již rozeběhlý předprodej, vstupenky zakoupené na letošní ročník festivalu zůstávají v platnosti pro příští rok, případně je možné si požádat o vrácení vstupného. .

Informace: web Zlatá Pecka 2020, facebook

Kontakt na pořadatele: Spolek Zlatá Pecka  

Vstupné: 280 Kč