Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Zlatá Pecka 2020

Datum: Pondělí 2. listopadu 2020 v 19:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

Neformální festival v Chrudimi založený pěvkyní Dagmar Peckovou se svého čtvrtého ročníku nevzdá. Milovníci hudby se dočkají na podzim, kdy festival propukne. Zlatá Pecka potrvá osm dní a nabídne deset hudebních, filmových a divadelních produkcí. Změny zaznamenají návštěvníci v termínu, ale také v dramaturgii. Letošním mottem bude „S hudbou kolem světa za 8 dní.“

Zlatá Pecka 2020 začne v sobotu 31. října 2020 vernisáží výstavy „Cesta kolem světa“, kterou pro festival připravila prestižní pražská galerie La Femme.

Po výtvarné předehře proběhne již tradiční nedělní slavnostní zahájení v chrudimském Kostele Nanebevzetí Panny Marie a večerní galakoncert, který najde své místo ve Fibichově sále v Chrudimi. Kromě Dagmar Peckové, Filharmonie Hradec Králové, Alžběty Poláčkové, Richarda Samka a dirigenta Jana Kučery festival přivítá mimo jiné zpěvačku Dashu, zástupce nastupující pěvecké elity Daniela Matouška, Marii Svobodovou i mladé talenty z řad hudebně mimořádně nadaných dětí.

Pondělí 2. listopadu v 19 hodin • Chrudim Městské kino

S hudbou kolem světa

Jedinečný portrét scénografa Josefa Svobody /1920–2002/, spoluzakladatele slavné Laterny magiky. Film objektivně vypráví o jednom neobyčejném životě a nelehké době totality. Projekce filmu se osobně zúčastní režisér filmu Jakub Hejna.

Doprovodný program zůstává stejný. Interpretační kurzy Dagmar Peckové a loňský úspěšný projekt Festivalové pódium si zachovají svůj termín v posledním srpnovém týdnu.
 
Původní záměr věnovat festival světové pěvkyni Marii Callas odložili organizátoři na příští rok. Předprodej vstupenek na rok 2021 probíhá v návaznosti na již rozeběhlý předprodej, vstupenky zakoupené na letošní ročník festivalu zůstávají v platnosti pro příští rok, případně je možné si požádat o vrácení vstupného. .

Informace: web Zlatá Pecka 2020, facebook

Kontakt na pořadatele: Spolek Zlatá Pecka  

Vstupné: 150 Kč