Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Zlatá Pecka 2020

Datum: Neděle 1. listopadu 2020
Místo: Chrudim

Neformální festival v Chrudimi založený pěvkyní Dagmar Peckovou se svého čtvrtého ročníku nevzdá. Milovníci hudby se dočkají na podzim, kdy festival propukne. Zlatá Pecka potrvá osm dní a nabídne deset hudebních, filmových a divadelních produkcí. Změny zaznamenají návštěvníci v termínu, ale také v dramaturgii. Letošním mottem bude „S hudbou kolem světa za 8 dní.“

Zlatá Pecka 2020 začne v sobotu 31. října 2020 vernisáží výstavy „Cesta kolem světa“, kterou pro festival připravila prestižní pražská galerie La Femme.

Neděle 1. listopadu 2020 • Chrudim 

ZAHÁJENÍ FESTIVALU SLAVNOSTNÍ MŠÍ A POŽEHNÁNÍM

Dagmar Pecková, Spojené sbory a dirigent Tomáš Židek

Chrudim • kostel Nanebevzetí Panny Marie 

Neděle 1. listopadu v 11 hodin 

Volný vstup 

S HUDBOU KOLEM SVĚTA ZA 80 MINUT!            

Dagmar Pecková, Josef Moravec, Lukáš Hacek, Daniel Matoušek, Marie Svobodová, Alžběta Poláčková; Filharmonie Hradec Králové, dirigent Jan Kučera.

Chrudim – Muzeum, Fibichův sál

Neděle 1. listopadu v 19 hodin 

Vstupné 720 Kč   

Po výtvarné předehře proběhne již tradiční nedělní slavnostní zahájení v chrudimském Kostele Nanebevzetí Panny Marie a večerní galakoncert, který najde své místo ve Fibichově sále v Muzeu v Chrudimi.

Doprovodný program zůstává stejný. Interpretační kurzy Dagmar Peckové a loňský úspěšný projekt Festivalové pódium si zachovají svůj termín v posledním srpnovém týdnu.

Původní záměr věnovat festival světové pěvkyni Marii Callas odložili organizátoři na příští rok. Předprodej vstupenek na rok 2021 probíhá v návaznosti na již rozeběhlý předprodej, vstupenky zakoupené na letošní ročník festivalu zůstávají v platnosti pro příští rok, případně je možné si požádat o vrácení vstupného. .

Informace: web Zlatá Pecka 2020, facebook

Kontakt na pořadatele: Spolek Zlatá Pecka