Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Zamilovaný Shakespeare

divadelní představení
Datum: Úterý 27. října 2020 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Vstupenky / předplatné zůstávají v platnosti.

Chrudimské abonmá Pardubice hrají (v) Chrudimi na rok 2020

ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE • Tom Stoppard – Marc Norman – Lee Hall

Speciální předplatitelská skupina v Divadle Karla Pippicha, která chrudimským zájemcům nabízí nejpopulárnější inscenace pardubického divadla za zvýhodněnou cenu!

Romantická komedie o tom, jak snadné je najít lásku i inspiraci k tvorbě a jak těžké je udržet si je.

Fiktivní příběh vypráví o jednom z nejslavnějších dramatiků všech dob, Williamu Shakespearovi, kterému se nedaří psaní hry na objednávku. Nečekaná láska k Lady Viole vyvolá gejzír inspirace a navzdory všem překážkám i časové tísni vzniká nesmrtelné dílo Romeo a Julie. Viola je nejen půvabná, ale i kurážná – její nadšení pro divadlo ji přiměje ucházet se o roli Romea a zkoušet ji v mužském přestrojení, a to v době, kdy všechny ženské postavy hrávali výhradně muži. Láska Violy a Williama však netrvá dlouho, ji čeká domluvený sňatek s nemilovaným mužem a jeho další práce, psaní a hraní, nekonečný běh dní naplněný divadlem. A hned první ženskou hrdinku napíše inspirován svou milou a nazve ji jejím jménem.

Předlohou k divadelní hře Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love) byl Oscary ověnčený film natočený podle výtečného scénáře Toma Stopparda a Marca Normana. Děj je z větší části smyšlen, přesto je založen na osudech reálných dramatiků, herců i divadelních producentů, nechybí ani královna Alžběta I.

 

jevištní adaptace Lee Hall

podle filmového scénáře Marca Normana a Toma Stopparda

 

Překlad: Jitka Sloupová

Režie: Petr Novotný

délka: 2 hodiny 40 minut

 

Více informací na webu.