Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Letní barokní scéna • W. A. Mozart: Apollo et Hyacinthus

Datum: Sobota 18. srpna 2018 v 20:00 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

Krátké ohlédnutí za Letní barokní scénou 2017

LETNÍ BAROKNÍ SCÉNA • 16. – 18. srpna 2018

Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 469657821, 773993333, PO-PÁ 8–12 a 12.30–17 h, SO-NE 9–12 a 12.30–17 h, v Muzeu barokních soch PO-NE 9–12 a 13–17 h. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Hudební soubor Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka v pátek 17. srpna uvede: W. A. MOZART: APOLLO ET HYACINTHUS

Scénické provedení prvního Mozartova jevištně dramatického díla, latinského školního intermezza. Inscenace se částečně vrací k původnímu smyslu zpracovaného mýtu, zároveň příběh aktualizuje a přirovnává k osudu samotného autora v konfliktním vztahu k umělecké konkurenci: Proč zabíjíme to, co tolik obdivujeme (milujeme)?

Myslíte, že už jste viděli vše a nic vás již nemůže překvapit, pak jste jistě nenavštívili zcela unikátní Letní barokní scénu. Neváhejte ani vteřinu a zažijte v období od 16. do 18. srpna jedinečnou barokní atmosféru v Chrudimi. Tento rok jsme si pro Vás připravili skutečné programové lahůdky pro všechny generace.

Tím pravým barokním skvostem jsou překrásné večerní barokní opery v nádherném prostředí našeho muzea v podání věhlasného hudebního souboru Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka. Tento rok se můžete těšit snad na to nejlepší, co nám může barokní hudba nabídnout:

Stále nám nevěříte, že něco tak nádherného jako Letní barokní scéna může existovat, není nic lehčího než přijít a přesvědčit se na vlastní oči.

Vstupenky v prodeji. Využijte výhod a zakupte permanentku na všechna tři představení.

Fotogalerie