Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Hudební festival ZLATÁ PECKA CHRUDIM • vstupenky v prodeji

hudební festival
Datum: Úterý 31. července 2018
Místo: Chrudim

Hlavním motivem druhého ročníku hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim bude opera Jacquese Offenbacha, Krásná Helena, která se bude prolínat celým programem.

Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8–12 a 12.30–17 h, SO-NE 9–12 a 12.30–17 h. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Záštitu nad festivalem převzala světově uznávaná mezzosopranistka Dagmar Pecková, která je místní rodačkou.
 
V období od 26. srpna do 2. září se milovníci klasické hudby setkají v nádherném prostřední Klášterních zahrad, v Kostele Nanebevzetí Panny Marie, ve velkém sále Muzea nebo v Divadle Karla Pippicha. Jedna z částí festivalu se odehraje také v nedalekých Medlešicích, na rekonstrukci medlešického zámku je v rámci festivalu vypsána i veřejná sbírka.
 
Těšíme se na všechny příznivce hudby, krásných Helen a dalších žen a míst
s neopakovatelnou atmosférou.
 Na viděnou a na slyšenou v Chrudimi.
 
Online prodej vstupenek - po kliknutí na plakát. 
 
KRÁSNÁ HELENA, VEČER OPERNÍCH ÁRIÍ

Koncertní průřez nejkrásnější operou – bouffe o třech dějstvích z roku 1864, ve francouzském originále s českými dialogy a průvodním slovem. 

Dagmar Pecková | Helena, mezzosoprán

Filharmonie Hradec Králové, dirigent | Vojtěch Spurný

Večer operních árií se uskuteční v Klášterních zahradách Chrudim v pondělí 27. srpna v 19 hodin. 

OPERA PARIDE ED ELEN

Orchestr L‘armonia Terrena • Zdeněk Klauda, dirigent

Takzvaná reformní opera komponovaná pro Vídeň vypráví příběh, který se odehrál mezi soudem Parida a útěkem Parida a Heleny do Tróje.

Tento projekt je podporou mladé nastupující generace, počítá s obsazením rolí úspěšnými absolventy pěveckých kurzů minulého ročníku Interpretačních kurzů. V roli Parida se představí Jarmila Balážová, jedna z loňských frekventantek.

Muzeum barokních soch v Chrudimi v pátek 31. srpna v 19 hodin 

SMARAGDOVÁ DESTIČKA aneb antický kabaret  

Bohové, vraťte se, turistům se stýská. Hera v podání Dagmar Peckové, Zeus - Hanuš Bor, Artemis - Andrea Alesnerová a Hermes - Daniel Bambas. Autorem scénáře a režisérem je Tomáš Vondrovic. Marsyás: Vojtěch Spurný /průvodní slovo, klavírní doprovod/.

Hermes se zapomněl ve hmotě. Nesl kdysi — jakožto posel bohů — od Dia vzkaz lidem, na takové malé Smaragdové destičce. Ale cestou kosmem ji upustil. Buď se ohlédl za Venuší – Afrodítou, nebo na něj zaštěkala Psí hvězda… destička dopadla… nejspíš na tenhle maličký zapomenutý ostrůvek, kde není nic. Jen polorozpadlá zapomenutá taverna ... 

Divadlo Karla Pippicha Chrudim v neděli 2. září v 19 hodin 

PŘIDÁVÁME !!! Carmen Y Carmen & Smaragdová destička

Za zvýhodněnou cenu CARMEN Y CARMEN & zároveň antický kabaret SMARAGDOVÁ DESTIČKA. 

CARMEN Y CARMEN

Procházka notoricky známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Aby také ne, když titulní Carmen není v příběhu jen jedna, ale hned dvě – divákovi se v ceně jedné vstupenky představí nefalšovaná diva operní a činoherní. Není proto divu, že se setkání dvou div jménem Carmen v lokále jednoho nešťastného hostinského ocitne až na samé hranici umění a kriminální zápletky.

Hrají: Dagmar Pecková, Barbora Hrzánová, Jan Jiráň, Miroslav Kořínek a další…

Pondělí 3. září v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha

SMARAGDOVÁ DESTIČKA

Rozbitá destička rozehrává příběh ochránce poutníků, zlodějíčků, boha lsti a podvodu a v neposlední řadě posla bohů Herma, kterým se coby tavernista dostal do sporu s Diem a Herou. Artemis je tak krásná, že se do ní zamiluje každý bůh. Snaží se Herma zaujmout, připomenout mu, kdo je a znovu jej nasměrovat vzhůru do nebeské vlasti.

Hrají, Dagmar Pecková, Hanuš Bor, Andrea Elsnerová, Daniel Bambas, Tomáš Vondrovic

Úterý 4. září v 19 hodin • Divadlo Karla Pippicha