Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Hudební festival ZLATÁ PECKA CHRUDIM • vstupenky v prodeji

Datum: Čtvrtek 31. května 2018
Místo: Chrudim a Medlešice

Hudební festival ZLATÁ PECKA CHRUDIM se uskuteční 26. srpna - 2. září 2018. Program je k dispozici na www.zlatapeckachrudim.cz. Vstupenky jsou již nyní v prodeji.

Hlavním motivem druhého ročníku hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim bude opera Jacquese Offenbacha, Krásná Helena, která se bude prolínat celým programem.

Záštitu nad festivalem převzala světově uznávaná mezzosopranistka Dagmar Pecková, která je místní rodačkou.
 
V období od 26. srpna do 2. září se milovníci klasické hudby setkají v nádherném prostřední Klášterních zahrad, v Kostele Nanebevzetí Panny Marie, ve velkém sále Muzea nebo v Divadle Karla Pippicha. Jedna z částí festivalu se odehraje také v nedalekých Medlešicích, na rekonstrukci medlešického zámku je v rámci festivalu vypsána i veřejná sbírka.
 
Těšíme se na všechny příznivce hudby, krásných Helen a dalších žen a míst
s neopakovatelnou atmosférou.
 Na viděnou a na slyšenou v Chrudimi.
 
Online prodej vstupenek - po kliknutí na plakát. 
 
KRÁSNÁ HELENA, VEČER OPERNÍCH ÁRIÍ

Koncertní průřez nejkrásnější operou – bouffe o třech dějstvích z roku 1864, ve francouzském originále s českými dialogy a průvodním slovem. 

Dagmar Pecková | Helena, mezzosoprán

Filharmonie Hradec Králové, dirigent | Vojtěch Spurný

Večer operních árií se uskuteční v Klášterních zahradách Chrudim v pondělí 27. srpna v 19 hodin. 

OPERA PARIDE ED ELEN

Orchestr L‘armonia Terrena • Zdeněk Klauda, dirigent

Takzvaná reformní opera komponovaná pro Vídeň vypráví příběh, který se odehrál mezi soudem Parida a útěkem Parida a Heleny do Tróje.

Tento projekt je podporou mladé nastupující generace, počítá s obsazením rolí úspěšnými absolventy pěveckých kurzů minulého ročníku Interpretačních kurzů. V roli Parida se představí Jarmila Balážová, jedna z loňských frekventantek.

Muzeum barokních soch v Chrudimi v pátek 31. srpna v 19 hodin 

SMARAGDOVÁ DESTIČKA aneb antický kabaret  

Bohové, vraťte se, turistům se stýská. Hera v podání Dagmar Peckové, Zeus - Hanuš Bor, Artemis - Andrea Alesnerová a Hermes - Daniel Bambas. Autorem scénáře a režisérem je Tomáš Vondrovic. Marsyás: Vojtěch Spurný /průvodní slovo, klavírní doprovod/.

Hermes se zapomněl ve hmotě. Nesl kdysi — jakožto posel bohů — od Dia vzkaz lidem, na takové malé Smaragdové destičce. Ale cestou kosmem ji upustil. Buď se ohlédl za Venuší – Afrodítou, nebo na něj zaštěkala Psí hvězda… destička dopadla… nejspíš na tenhle maličký zapomenutý ostrůvek, kde není nic. Jen polorozpadlá zapomenutá taverna ... 

Divadlo Karla Pippicha Chrudim v neděli 2. září v 19 hodin